Család- és Gyermekjóléti Szolgálata
Cím: 2711 Tápiószentmárton, Kossuth Lajos út 100.
Telefon: +36 29 423 012, +36 30 606 16 39
Nyitvatartás:
Hétfő: 08:00-12:00 , 13:00-18:00
Csütörtök, péntek: 08:00-12:00
A családsegítésről és a gyermekjóléti szolgáltatásról:
- A szolgáltatás igénybevétele térítésmentes.
- A családsegítés és a gyermekjóléti szolgáltatás keretein belül minden olyan nehézségre Önnel együtt keressük a megoldást, amely az Ön (családja) életében problémát jelent. Akár anyagi természetű (pl. ellátások igénylése és közvetítése), akár az élethelyzetben bekövetkezett változás (pl. válás, gyermekelhelyezés), akár munkanélküliség, szenvedélybetegségek, párkapcsolati problémák, gyermeknevelési kihívások is lehetnek ezek. Ahogy a mentális, lelki gondok megoldási lehetőségeit is meg tudjuk találni, úgy az egészségügyi problémáiról is közösen tudunk gondolkodni Önnel. Amennyiben hivatalos ügyeinek intézésében akad el, ebben az esetben is forduljon bizalommal a családsegítő kollégákhoz!
Várjuk szolgálatunkhoz, amennyiben
- ügyei intézéséhez segítséget vár
- munkába állásához segítséget szeretne
- a családi életet viták, veszekedések zavarják
- úgy érzi, valami „baj van a családdal”, „baj van a gyerekkel”
– válni készül, és gondjai vannak, nem tudnak megegyezni a gyermeke elhelyezéséről, a kapcsolattartásról
– külön élő szülőként sérelem éri gyermekével kapcsolatban
– nincs kinek kiönteni szívét, de meghallgatásra vágyik
– úgy látja, hogy környezetében valaki, valamiért szenved
- úgy látja, hogy környezetében valaki, valamiért segítségre szorul
- úgy érzi, méltánytalanság és igazságtalanság történt Önnel
Ingyenesen igénybe vehető szolgáltatásaink:
- hivatalos ügyek intézésének segítése,
- ellátások és támogatások kapcsán tájékoztatás és ügyintézés,
- információnyújtás,
- segítő beszélgetés, tanácsadás
- más szolgáltatásokba, ellátásokba való közvetítés,
- munkavállalással kapcsolatos információk,
- konfliktuskezelés,
- pszichés jellegű problémák kezelése,
- adományok közvetítése.
A családsegítő szakember együttműködési megállapodás és közösen kidolgozott cselekvési terv alapján hosszabb távon, vagy egyszeri ügyintézés során is segítheti Önt. A felmerülő problémák esetén hatékony segítséget tud nyújtani tudásával, tapasztalataival és a megfelelő szakembereket tudja mozgósítani a nehézségek megoldása érdekében.
Családsegítő szakembereink a gyermekvédelmi gondoskodás keretében tartozó hatósági intézkedésekhez kapcsolódó, a gyermekek védelmére irányuló tevékenységet is ellátnak, amelynek keretében:
- Kezdeményezhetik a család- és gyermekjóléti központ felé a gyermek védelembe vételét vagy – súlyosabb fokú veszélyeztetettség esetén – a gyermek családból való kiemelését.
- Együttműködnek a pártfogó felügyelői szolgálattal és a megelőző pártfogó felügyelővel a bűnismétlés megelőzése érdekében, ha a gyámhatóság elrendelte a gyermek megelőző pártfogását.
- A családjából kiemelt gyermek visszahelyezése érdekében szociális segítőmunkát végeznek, együttműködve a család- és gyermekjóléti központ esetmenedzserével.
Munkatársak:
- Kollár Piroska (szakmai vezető)
- Kádár Szabolcsné – Erika (családsegítő)
Információk a nagykátai központról:
Nagykátai Család- és Gyermekjóléti Központ
(telephely; Járási Csoport, Pszichológusok, Kapcsolattartási ügyelet)
Cím: 2760, Nagykáta Petőfi S. u. 3.
Telefon: 06 29-788-339
Mobil: 06 30-384-2546
E-mail: kozpont.nagykata@csaladgondozo.hu
Kik vehetik igénybe?
A Járási Csoport szolgáltatásait kötelezés hatására vehetik igénybe az ügyfelek, amennyiben a gyermeket hatósági intézkedés (védelembe vétel, nevelésbe vétel, ideiglenes hatályú elhelyezés, családbafogadás, utógondozás) alá vonja az illetékes Gyámügyi és Igazságügyi Osztály.
A Járási Csoport szolgáltatásáról:
- A szolgáltatás igénybevétele térítésmentes.
- A szolgáltatás célja: hatósági intézkedés alá vont gyermek esetében a gyermek családban nevelkedésének elősegítése, illetve veszélyeztetettségének megszüntetése, a már családjából kiemelt gyermek vér szerint családjába való visszahelyezése.
A Járási Csoport esetmenedzsere:
A hatósági intézkedéssel érintett gyermekek védelmére irányuló esetmenedzseri tevékenységre abban az esetben van szükség, ha a családban jelentkező nehézséget az alapellátás önkéntes igénybevételével megszüntetni nem lehet. Ezekben az esetekben a központ esetmenedzsereinek feladata, hogy a családdal és egyéb, a családot ismerő szakemberekkel közösen a családokban jelentkező működési zavarok, veszélyeztő tényezők megszüntetése kerüljenek.
Az esetmenedzser rendszeres kapcsolatot tart:
- a családdal, amely történhet családlátogatás keretein belül, vagy a települési Család-és Gyermekjóléti Szolgálat irodájában, előre egyeztetett időpontban, vagy meghívásra,
- a helyi Család-és Gyermekjóléti Szolgálattal, valamint a település jelzőrendszeri tagjaival is azért, hogy a gyermek érdekében a legmegfelelőbb döntés születhessen.
Az esetmenedzser szakmai munkája során javaslattal él az illetékes Gyámügyi és Igazságügyi Osztálya felé a hatósági intézkedés megszüntetésére, fenntartására, vagy más gyermekvédelmi intézkedés megtételére. Amennyiben más ellátás, szolgáltatás igénybevételét tartja indokoltnak, akkor az illetékes szakembert bevonja a szakmai munkába.